Bulova 98R233 Marine Star 23 Diamonds 32mm 10ATM

Neohodnoceno
S NÁKUPEM HODINEK ZÍSKÁTE NAVÍC:

✓ Prodlouženou záruku 30 měsíců (5 let Citizen, 3 roky Bulova, 3 roky Wenger)
✓ Výměnu baterie zdarma do 6 měsíců (neplatí pro automatické hodinky)
✓ Vrácení nenošeného zboží do 30 dnů
✓ Zajištění záručního i pozáručního servisu
✓ Doprava nad 3000 Kč zdarma
✓ Další výhody a slevy v rámci Věrnostního programu
6 090 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: 98R233
Bulova 98R233 Marine Star 23 Diamonds 32mm 10ATM
Neohodnoceno
Bulova 98R233 Marine Star 23 Diamonds 32mm 10ATM
Novinka

Detailní popis produktu

Sportovní Bulova 98R233 Marine Star 23 Diamonds 32mm 10ATM na Vás zapůsobí mimo jiné i svým nadčasovým vzhledem. růžové zlato || stříbrná barva řemínku a skládací spona jsou již pouhou tečkou za dokonalostí tohoto modelu.
Kategorie: Dámské hodinky
Pohlaví: Dámské
Barva ciferníku: Bílá
Barva řemínku: Stříbrná, Růžové zlato
Materiál řemínku: Kůže
Pohon strojku: Baterie (Quartz)
Vodotěsnost: 100M
Ciferník: Analogový
Sklíčko: Safírové
Styl hodinek: Sportovní
Značka: Bulova
Šířka pouzdra (mm): 32 mm
Šířka řemínku (mm): 15 mm
Funkce: Datum
Povrchová úprava: Matný, Leštěný
Kolekce: Marine Star 23 Diamonds 32mm 10ATM
Spona: Skládací spona
Luneta: Pevná
Materiál pouzdra: Nerezová ocel
Tloušťka pouzdra (mm): 10 mm
Osvětlení: Luminiscenční ručičky
Váha (g): 50 g
Maximální obvod zápěstí (mm): 190 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Počátky značky Bulova sahají až do roku 1875. Tehdy 23letý český emigrant Josef Bulova založil v americkém New Yorku společnost J. Bulova Company, později Bulova Watch Company. Od roku 2007 patří Bulova prestižnímu japonskému výrobci Citizen. Hodinky Bulova jsou osazeny převážně švýcarskými strojky ETA, RONDA, SELLITA a většina modelů má nepoškrabatelné safírové sklo.

Roku 1912 otevírá Josef Bulova ve švýcarském Bielu závod věnovaný pouze výrobě hodinek. Už tento krok je na svou dobu ojedinělý, odvážný a inovativní. S většími úspěchy si Bulova mohla dovolit vynaložit nákladnější prostředky na výzkum a propagaci. Roku 1926 miliony Američanů slyšely první rádiem vysílanou reklamu na světě: „Je 8 hodin ráno, čas Bulova“. 

Jako výrobce hodinek se Bulova prosadila zejména na poli hodinek poháněných elektronicky. V 50. letech vytvořili systém s ladičkou Bulova ACCUTRON. Accutrony jsou první hodinky na světě, které používají místo setrvačky jako oscilátor ladičku, která je do té doby používána výhradně v hudebním světě. Ladička je v hodinkách neustále udržovaná ve vibrační frekvenci 360Hz! Pro srovnání, klasické setrvačky se pohybují někde kolem frekvence 2,5Hz. Přesnost ACCUTRONU byla o řád vyšší než u běžných mechanických hodinek té doby, činila +/- 2 s/den a použitý napájecí článek zaručoval minimální dobu chodu 12 měsíců. Díky tomu byl tento systém měření času použit NASA již v roce 1958 u satelitu Vanguard I. a v roce 1960 byl instalován ve vysílacím modulu na Měsíci, kde sloužil k časové kontrole při přenosu dat na Zemi. Právě v 60. letech probíhala rivalita mezi Bulovou a Omegou v kosmickém programu, přičemž řešení od Bulovy sice NASA využívala v různých časoměrných zařízeních, ale zakázku na hodinky pro astronauty získala Omega (Omega Speedmaster Professional); teprve David Scott při misi Apollo 15 užil svoje vlastní hodinky Bulova Chronograph. Stalo se tak poté, co mu prasklo sklíčko na hodinkách Omega. Časoměrný mechanismus Bulova Accutron používaný v palubních přístrojích NASA je dodnes uložený na Měsíci v krajině Moře klidu jako odkaz pozemšťanů, kde jej zanechala legendární posádka kosmické lodi Apollo 11.  

V roce 2011 se ambasadorem této značky stal z vlastní iniciativy světově uznávaný podnikatel, dobrodruh a miliardář Sir Richard Branson.